Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! Чи надається старості після звільнення попереднє місце роботи, адже в статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування" цю гарантію для старост виключили, але залишились загальні гарантії в ст. 118 КЗпП України? 

У статті 118 КЗпП сказано (цитую): "Працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.". 

Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (абзац третій статті 3) хоча і відносить посаду старости до виборних, втім, за процедурою старости на посаду не обираються, а затверджуються відповідною радою. З цього випливає, що дія статті 118 КЗпП на старост не поширюється.

  • Якщо я правильно зрозумів, стаття 118 КЗпП поширювалася на старост лише тоді, коли старости за законом обиралися на місцевих виборах? Після того, як старости після змін у липні 2020 року почали затверджуватися радами громад за поданням голови, то дія статті 118 КЗпП старост більше не стосується.

    • Адміністратор 28.09.2021 - 16:59

      Все вірно.

  • Дякую за відповідь, але не розумію, чому основним аспектом при вирішенні питання повинна братись процедура зайняття старостами посади, а не то що посада старости відноситься до виборних (ця норма, як ви зазначили, чітко вказана в Законі)?
    Такі ж гарантії були визначені для заступників міських голів і керуючих справами (секретарів) виконавчого комітету (безліч коментарів від фахівців в мережі інтернет). Отже, на них теж ці гарантії не поширюються?

    • Адміністратор 30.09.2021 - 09:45

      Процедура зайняття старостою посади і є основним аспектом, бо у статті 118 КЗпП сказано "внаслідок обрання їх на виборні посади". Як ми бачимо, не затвердження, ні будь-який інший спосіб. Для внесення ясності стосовно посад місцевого самоврядування (без урахування районних та обласних рад), на яких поширюється дія статті 118 КЗпП вважаю за доцільне звернуту увагу на ту обставину, яку визначив закон, зокрема: посада має не тільки належати до виборних, але й на неї особа має бути 1) обраною на місцевих виборах або 2) обраною сільською, селищною, міською радою. У першому випадку, це буде посада сільського, селищного, міського голови, а у другому - посада секретаря сільської, селищної, міської ради.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.