Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго вечора! Відбулося громадське обговорення кандидатури старости у старостинському окрузі, за результатами обговорення кандидатура старости не набрала відповідної кільклсті голосів. Чи може голова виносити на обговорення ту саму кандидатуру? 

Закон не забороняє в описаній ситуації голові громади вносити на обговорення ту саму кандидатуру на посаду старости.

А ось після того як кандидатура буде погоджена із жителями відповідного старостинського округу, але не буде підтримана сільською, селищною, міською радою, тоді вона не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради (частина 1 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

 • Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можна повторно виносити питання затвердження старости, якщо рішення було не прийнято радою (не було достатньої кількості голосів ні "за", ні "проти"). Дякую!

  • Адміністратор 13.06.2022 - 15:41

   Для остаточної відповіді прошу уточнити щонайменше два моменти: чи проводилося по конкретній кандидатурі старости голосування депутатами ради та чи були документально зафіксовані його результати ?

 • Доброго дня! Так, голосування було проведено депутатами та зафіксовано в поіменному голосуванні ("за" - 9 депутатів, "проти" - 1 депутат, "утримались" - 7 депутатів). Щоб рішення було прийнято нам потрібно було хоча б 13 голосів "за", загальна кількість депутатів 21. Чи можна повторно виносити дане питання на голосування? Дякую!

  • Адміністратор 13.06.2022 - 21:17

   Частина 1 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" визначила: "Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради.".
   У вашому випадку 9 голосів "за" має наслідком те, що кандидатура старости, внесена головою громади радою громади підтримана не була. Це означає, що цю саму кандидатуру можна буде вносити на затвердження хіба що в іншому старостинському окрузі, а у цьому старостинському окрузі потрібно буде підшукати іншу кандидатуру.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.