Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Дякую Вам за фахову статтю про обрання старост, з якої мабуть багато-хто з моїх колег дізнався, де "собака зарита" та як в принципі можна виправити ситуацію з врегулюванням виборів старост на місцевих виборах. Одначе, не зовсім зрозумілим є наявність законопроекту, підготовленого робочого групою Мінрегіону, який передбачає внесення змін до тих самих статей Виборчого кодексу, до яких ще раніше передбачив зміни законопроект №3485. Внесіть будь ласка ясність в це питання. 

У своїй статті про обрання старост на цьогорічних місцевих виборах я свідомо залишив поза увагою зміни до Виборчого кодексу, підготовлені робочою групою Міністерства розвитку громад та територій, які можна викачати у повідомленні на порталі ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ за цим посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/12499?page=3

Такий підхід було мною обрано з огляду на декілька обставин. По-перше, законопроект №3485 вже пройшов перше читання і є визначальним у внесенні змін до чинного Виборчого кодексу безвідносно до наявності інших паралельних відомчих законопроектів, які пропонують аналогічні чи подібні законодавчі зміни. По-друге, вважаю некоректним передбачення ще ніде незареєстрованим законопроектом змін до одних і тих самих норм Виборчого кодексу України, до якого передбачається внесення законопроектом №3485 (пройшов перше читання і готується до другого) великих за своїм масштабом змін, у т.ч. й тих, що стосуватимуться підстав та умов обрання старост на цьогорічних місцевих виборах. А по-третє, я ставив при написанні статті основним завданням привернути увагу до наявної проблеми законотворчого характеру, а не до того, як це ж саме питання пропонує вирішити законопроект, підготовлений робочою групою Мінрегіону. Що стосується мінрегіонівського законопроекту в частині виборів старост, то його розробники можуть надіслати відповідні пропозиції до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який визначено головним при підготовці законопроекту №3485. 

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.