Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи може бути призначеною особа із числа депутатів місцевої ради на посаду старости? 

Може, але тоді депутат, якого рада затвердила на посаду старости зобов'язаний буде скласти депутатські повноваження.

Одночасно бути депутатом місцевої ради та старостою не дозволяє чинний Закон України "Про статус депутатів місцевих рад". Зокрема, частина 1 статті 7 визначила, що депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті. Нова редакція частини 2 статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає, що староста працює у виконавчому комітеті на постійній основі.

Іншою нормою, яка забороняє депутатам ради входити до складу виконавчого комітету є частина 9 статті 51 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Вона визначила, що до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.