Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Хто підписує рішення сесії селищної ради, якщо в рішенні йде мова стосовно близьких осіб селищного голови? Якщо підписує голова, це буде вважаться конфліктом інтересів? 

Підписує селищний голова, як це передбачено одним із його повноважень (пункт 3 частини 4 статті 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"). На цій стадії, на мою думку, закон не вбачає можливості виникнення конфлікту у селищного голови. Втім, він може виникнути на стадії прийняття рішення. Частина 1 статті 59-1 вказаного вище Закону визначила, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Це означає, що коли селищний голова під час приняття рішення відповідної ради самостійного публічно оголосив про наявність конфлікту інтересів під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання, то цим самим і були зняті підстави для подальшого звинувачення селищного голови, наприклад, щодо підписання такого рішення в стані конфлікту інтересів.

Втім, статтю 59-1 згодом буде приведено у відповідність до ЗУ "Про запобігання корупції" (див.: законопроект № 3034а http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69741 ).

  • Якщо голова взагалі не голосує на засіданні сесії, це потрібно прописувати у протоколі? Чи буде достатньо поіменного списку голосування в якому його прізвища не має?

    • Адміністратор 27.04.2021 - 13:22

      Вважаю, що поіменного списку буде достатньо. Логіка тут досить проста - немає у списку, значить не голосував.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.