Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Колеги, доброго дня! Цікавить наступне питання, може хтось вже "стикався" або "спіткався" - чи можуть старосту призначити головою адмін. комісії с\ради? 

Поки Ваші колеги відгукуватимуться на означене запитання, зі свого боку найближчим часом розгляну його в контексті чинного законодавства на предмет допустимості призначення старости головою адміністративної комісії сільської ради, а отримані результати розміщу тут.

  • В нашій ОТГ є адмінкомісія, я входжу до її складу. Нашу адмінкомісію було створено рішенням виконкому і вона діє при виконкомі. Ви запитуєте, чи може старосту бути призначено головою адмінкомісії при сільській раді, що для мене не є зовсім зрозумілим, бо як колишня голова сільради знаю, що утворювати адмінкомісію має право тільки виконком, рада не має такого права. Що скаже нам з цього питання пан Адміністратор?

    • Адміністратор 08.06.2020 - 10:54

      Все вірно, утворення адмінікомісії належить до делегованих повноважень виконавчих органів сільської, селищної, міської ради. Це означає, що адмінкомісія має створюватися виконкомом виключно при виконкомі, а не при с\раді (див. підпункт 4 пункту "б" частини першої статті 38 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні".
      Що стосується можливості призначення старости головою адмінкомісії, то, на мою думку, цього робити не доцільно. По-перше, посада голови адмінкомісії має бути штатною, а не на громадських засадах із сумісництвом. А по-друге, ця посада вимагає здійснення низки організаційно-розпорядчих та інших дій не ситуативно, а здебільшого на постійній основі, що за своїм змістом та обсягом необхідного часу перешкоджатиме належному здійсненню старостою своїх основних визначених законом повноважень на території відповідного старостинського округу.

  • Отже виходить, що староста може бути членом адмінкомісії, а її головою - ні. Якщо щось не так, тоді підкоригуйте будь ласка. І ще одне уточнення, як бути, коли у нашій об'єднаній громаді Положення про адміністративну комісію при виконкомі ради було затверджено не рішенням виконавчого комітету як того вимагає закон, а рішенням сесії ради?

    • Адміністратор 08.06.2020 - 16:47

      Все вірно, староста може бути членом адмінкомісії, але її головою - ні. Що стосується Положення про адмінкомісію, яке у Вашій громаді було затверджено рішенням сесії ради, то є цілком логічний і законний спосіб її вирішення. Зокрема, рада має скасувати своє рішення, яким вона затвердила відповідне положення, а виконком має затвердити нове положення та склад адмінкомісії. Головне тут не допустити, щоб комісія не приймала ніяких рішень у період, що слідуватиме за днем скасуванням радою свого рішення до прийняття нового рішення виконкомом та набуття ним чинності.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.