Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Мешканці села звернулися з питанням стосовно створення суспільства пайовиків. Підкажіть будь ласка з чого починати, які потрібно документи і де зараз реєструють такі суспільства? 

Мешканці села як фізичні особи можуть створити суспільство пайовиків як громадське об’єднання, що за організаційно-правовою формою може бути лише громадською організацією. А громадська організація своєю чергою може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Поруч з цим, варто не забувати, що громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку (стаття 1 ЗУ «Про громадські об’єднання»).

Що стосується видів документів та послідовності їх підготовки, то про ці питання можна дізнатися із наявної у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ публікації Порядок створення громадської організації в старостинському окрузі за цим посиланням: https://starostaprofi.org.ua/article/poryadok-stvorennya-gromadskoi-organizatsii-v-starostinskomu-okruzi

Зверніть увагу, сьогодні громадські організації реєструються державними реєстраторами, нотаріусами та виконавчими органами сільських, селищних та міських рад. При цьому, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (крім міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) набувають повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» у разі прийняття відповідною радою такого рішення.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.