Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

На наступному тижні сільська рада буде розглядати питання про призначення старост. Підкажіть будь ласка, якщо кандидатури сільського голови рада підтримає, то вона має за них проголосувати простою більшістю голосів чи двома третинами? 

Відповідно до вимог частин 2 і 3 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради рішення про затвердження на посадах старост мають приймати на своїх пленарних засіданнях після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених законом (наприклад, подолання "вето" сільськго, селищного, міського голови). При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. 

Зверніть увагу! Рішення ради про затвердження старост має прийматися відкритим поіменним голосуванням.

  • А чи може рада у своєму регламенті передбачити можливість таємного голосування при призначенні старост на посади?

    • Адміністратор 21.12.2020 - 15:56

      Рада може у своєму регламенті лише продублювати ті рішення, прийняття яких закон "Про місцеве самоврядування в Україні" дозволяє здійснювати таємним голосуванням. А тому в своєму регламенті рада не має права передбачати таємне голосування при ухваленні рішення про затвердження старост.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.