Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

На перших пленарних засіданнях сесій мало б бути затверджено Положення про старосту. Дуже б хотілося, щоб це Положення не було для "галочки", а щоб це була настільна книга майбутнього старости, яке б відповідало, як законодавчим, так і нормативним актам і тільки уже на місцях можна б було вносити ті чи інші доповнення. Можливо б на нашому сайті, пане Олександре, можна б було напрацювати Типове Положення про старосту чи можна використати Типові Положення про старосту, які бралися до уваги при складанні попереднього Положення, оскільки вимоги закону до змісту залишилися незмінними? 

Зверніть увагу на ту обставину, що до внесення відповідних змін до чинної редакції частини 1 статті 26 ЗУ "Про місцеве самоврядування в УКраїні" ради громад сьогодні не мають повноваженнь в частині утворення старостинських округів та затвердження Положення про старосту. Втім, у тих громадах, які свого часу затвердили Положення про старосту, можуть ними користуватися, оскільки вони не втратили своєї юридичної сили. А хто не зробив цього з різних причин, то може готувати собі проект Положення про старосту для подальшого затвердження. Що стосується його змісту, то оновлена редакція статті 54-1 якихось додаткових вимог до розглядуваного локального нормативно-правоввого акту не передбачає.

 • Цікаво, оскільки СТАРОСТА не виборна посада, які кваліфікаційні вимоги ставити до його
  посади (освіта, фах, стаж...) і чи потрібно це заносити до Положення, або ж додатково
  прописувати у посадовій інструкції ?

  • Адміністратор 12.11.2020 - 14:35

   Чинне законодавство стосовно кандидатур на посаду старости, окремих якихось вимог не пред'являє. Втім, кандидатура, яку планує голова громади внести на затвердження в раду має відповідати елементарним вимогам, що передбачається законом "Про службу в органам місцевого самоврядування" (статті 5, 12).
   Якщо в подальшому передбачається до затверджених старост пред'являти однакові вимоги щодо здійснення ними передбачених законом повноважень, тоді доцільно розробити і затвердити відповідну посадову інструкцію. Це дозволить уніфікувати вимоги до старост та максимально об'єктивно оцінювати результати їх діяльності.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.