Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

На території ОТГ за межами населених пунктів знаходяться землі невитребуваних сертифікатів (паїв) орієнтованою площею 14 га. На ці землі є розпорядження РДА про надання дозволу на розробку проекту землеустрою з подальшою передачею цієї земельної ділянки в оренду фізичній особі. Проект землеустрою був розроблений, але договір оренди землі фізичною особою не підписаний, протягом 8 років ця земельна ділянка не обробляється та захаращується, не сплачуються податки до місцевого бюджету. Яким шляхом тепер можна передати цю земельну ділянку іншій юридичній, або фізичній особі, яка буде обробляти земельну ділянку та сплачувати за неї податки?

В контексті відповідних законодавчих змін, місцеві державні адміністрації з 01.01.2019 року втратили право надавати в оренду невитребувані паї, включаючи й ті, що знаходяться за межами населених пунктів. Відтак, право розпорядження чи передачі в оренду належить виключно відповідним сільським, селищним чи міським радам.

Що стосується оренди невитребуваних земельних часток, то сьогодні вона є можливою тільки після формування їх у земельні ділянки шляхом встановлення площі, меж та занесення відповідної інформації до Державного земельного кадастру. Такі дії допоможуть належним чином зареєструвати власне право оренди та убезпечити орендаря від можливого одночасного передання ділянки іншій особі. Використовувати невитребувані паї можна буде виключно за цільовим призначенням та до дня державної реєстрації права власності відповідною особою. Про наявність такої умови має бути обов’язково зазначено в договорі оренди.

  • ВАЖЛИВО ! Власники невитребуваних земельних часток (паїв) повинні оформити (зареєструвати) право власності на відповідні земельні ділянки до 01.01.2025 року. Після вказаної дати вважатиметься, що власник відмовився від ділянки, її буде визнано безхазяйною та передано у комунальну власність територіальної громади. У разі, коли строк, відведений законом, буде пропущено з поважної причини, суд зможе визначити додатковий термін, достатній для оформлення права власності.

 

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.