Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Наша громада була утворена Кабміном. До неї входить окрім сільських населених пунктів селище міського типу, яке не є центром громади. Чи може так бути, що смт для одного старостинського округу буде забагато і на його території буде створено два старостинських округи? 

Для відповіді на поставлене запитання, на мою думку, варто спочатку буде проаналізувати визначення старостинського округу, яке містить абзац двадцять четвертий статті 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Зокрема, у ньому старостинський округ визначається як частина території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою. Як видно з наведеного визначення, воно втратило свою універсальність і не може застосовуватися до територіальних громад, території яких були сформовані Кабінетом Міністрів України.

22 грудня ц.р. у Верховній раді було зареєстровано законопроект №4535, який пропонує старостинський округ визначити як частину території територіальної громади, в межах якої розташовані один або декілька населених пунктів, крім адміністративного центру такої територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою надання відповідних послуг жителям такого округу та забезпечення представництва їх інтересів старостою. З його змісту стає зрозуміло, що згодом старост можуть отримати й жителі міст, які не є адміністративними центрами територіальних громад, що були сформовані Кабінетом Міністрів України у розпорядчому порядку. Втім, якщо пропоноване (оновлене) визначення старостинського округу буде проголосоване саме у такій редакції, то це унеможливить створення двох старостинських округів в одному міському населеному пункті, навіть, якщо у ньому наявна кількість жителів буде завеликою для одного старостинського округу.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.