Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Нещодавно в одній із соцмереж прочитав, що на цих місцевих виборах внесена застава кандидатами повертатися не буде ні за яких обставин. Хоча раніше по закону про місцеві вибори було, що застава поверталася тим, кого було обрано. Внесіть будь ласка ясність в це питання. Дякую. 

Чинна редакція Виборчого кодексу передбачає випадки, в яких внесена застава повертається, а в яких ні. Зокрема, грошова застава, внесена організацією партії, яка висунула кандидатів у депутати, або організацією відповідної партії вищого рівня, або кандидатом, який висувався шляхом самовисування, повертається у разі, якщо за підсумками виборів організація партії отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів або кандидата визнано обраним у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів, на рахунок суб’єкта внесення застави, з якого вносилася грошова застава. Також грошова застава повертається відповідному суб’єкту внесення, якщо за результатами місцевих виборів кандидата визнано обраним сільським, селищним, міським головою. В інших випадках грошова застава у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів перераховується відповідно до сільського, селищного, районного у місті, міського, районного, обласного, республіканського Автономної Республіки Крим бюджету (частини 5, 6 статті 225).

Поруч з цим існують й інші випадки, коли внесені кошти грошової застави не повертаються. Їх сутність полягає у тому, що у разі надходження на спеціальний рахунок відповідної територіальної виборчої комісії для внесення грошової застави коштів у меншому розмірі, ніж визначено частинами першою, другою статті 225 Виборчого кодексу, та/або коштів, які внесені із порушенням вимог, встановлених цією ж статтею, такі кошти поверненню не підлягають та у восьмиденний строк після закінчення строку реєстрації кандидатів перераховуються відповідно до сільського, селищного, міського, обласного, республіканського Автономної Республіки Крим бюджету (абзац другий частини 4 статті 225).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.