Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Депутат написав заяву на голову громади стосовно обстеження аварійного дерева. Голова написав резолюцію старості обстежити та скласти акт обстеження. В громаді створена комісія по обстеженню зелених насаджень. Чи входить до повноважень старости складання вищезазначених актів? 

Якщо буквально розуміти сутність поставленого запитання, то голова громади доручив старості скласти акт обстеження аварійного дерева, незважаючи на ту обставину, що в громаді є створена комісія по обстеженню зелених насаджень (якщо моє розуміння запитання відрізняється від реальної ситуації, що була Вами коротко описана у запитанні, тоді Ви зможете його уточнити у відповідному інформаційному вікні, що розміщено під відповіддю на це запитання).

Коли ми подивимося у перелік повноважень старости, визначених статтею 54-1 закону «Про місцеве самоврядування в Україні», то побачимо, що найбільш спорідненим повноваженням щодо розглядуваної ситуації виявиться повноваження, відповідно до якого староста бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням (пункт 5 частини 1).

Як ми бачимо, заява депутата з резолюцією голови громади не входить до переліку актів нормативного та розпорядчого характеру, що вказані у наведеній вище нормі закону. Простими словами, заява депутата з резолюцією голови громади і розпорядження голови громади – це різні документи. Тому, якщо староста не очолює створену комісію по обстеженню зелених насаджень чи старосту не було спеціально уповноважено на вчинення таких дій відповідним рішенням виконавчого комітету, то можна зробити однозначний висновок: в описаній у запитанні ситуації голова громади скерував до виконання документ (заяву із резолюцією) посадовій особі місцевого самоврядування, тобто старості, у якої для його виконання немає відповідних повноважень.

  • Наш голова теж іноді може старостам намагатися впихувати невпихуване. Ми жартома такі його доручення називаємо "холостими", бо від них такий самий ефект як від холостих патронів при стрільбі на ураження.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.