Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у своїх Прикінцевих положенням визначив, що у селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов'язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання. Чи немає тут місце звуження території компетенції в.о.старости у випадку, якщо, наприклад, територіальна громада до і після об’єднання у своєму складі містить не одне село, а декілька? Внесіть будь ласка ясність, як правильно треба розуміти цю норму закону. 

Формулювання цього положення закону, на мій погляд, є не зовсім вдалим, оскільки його зміст дійсно дає зрозуміти, що після об’єднання відповідних громад, у виконувача обов’язків старости має зменшитися територія його юрисдикції. Адже виходить, що коли сільська, селищна рада складалася із декількох населених пунктів, то вже після об’єднання територіальних громад колишні їхні голови мають виконувати обов’язки старости лише у тих селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися. На практиці розглядувана норма застосовувалася не в буквальному її розумінні, а тому жоден в.о.старости не зазнав зменшення територія своєї юрисдикції.

Хоча, якщо це ж сáме положення закону тлумачити дещо в іншому контексті, то його зміст, наприклад, не є перешкодою для здійснення переформатування старостинських округів на підставах та за процедурою, з якими можна ознайомитися за цим посиланням: https://starostaprofi.org.ua/article/pro-starostinski-okrugi-ta-mozhlivist-zmini-ih-formatu-pered-mistsevimi-viborami

  • Цікаво, стільки разів читав і навіть не побачив того, що має місце звуження території юрисдикції старости. Добре, що це тільки на папері. Вкотре переконуюсь, вік живи - вік учись.

  • Але не дуже добре, бо подібних норм у наших законах ще вистачає, якщо уважно читати. Дуже хочеться, щоб ті, хто пише закони, і ті, хто тисне кнопки у Верховній Раді теж були уважними, а особливо при прийнятті нового закону про місцеве самоврядування.

  • Якщо один зі старостинських округів у створеній громаді дуже маленький і територіально і по кількості населення проти решти округів даної громади, то чи може рада громади прийняти рішення про "приєднання" цього округу просто до центральної громади?

    • Адміністратор 13.05.2020 - 16:40

      У будь-якому випадку, рада ОТГ має на це відповідне повноваження. Але, перш ніж таке питання потрапить до порядку денного того чи іншого пленарного засідання ради, воно має пройти певну процедуру, зміст якої описано в одній із публікацій у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ - Про старостинські округи та можливість зміни їх формату перед місцевими виборами.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.