Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Я свою чергову відпустку вже використав. Чи можу я розраховувати на оформлення відпустки за свій рахунок для участі кандидатом у місцевих виборів, як це, наприклад, передбачено для державних службовців законом про держслужбу? 

Так, дійсно частиною 4 статті 10 ЗУ "Про державну службу" передбачено, що державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Зазначена відпустка надається за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Втім, для посадових осіб місцевого самоврядування законодавством про службу в ОМС не передбачено можливості йти у додаткову відпустку для участі у виборах, як це передбачено для державних службовців зазначеною вище нормою. Проте, таку можливість передбачає стаття 237 Виборчого кодексу України, де сказано, що кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки. Але цей припис стосується виключно ситуації балотування у депутати. 

  • А якщо староста балотується на посаду сільського голови?

    • Адміністратор 17.08.2020 - 18:48

      Якщо староста балотуватиметься на посаду сільського голови, то залишається один, хоча малоймовірний, але цілком законний варіант. Його передбачено статтею 26 ЗУ "Про відпустки", відповідно до якої староста може звернутися до голови про надання додаткової неоплачуваної відпустки строком не більше 15 календарних днів. Якщо сторонами буде досягнуто згоди, тоді вони мають укласти відповідну угоду.

  • Важко віриться, що сільський голова піде старості на зустріч.. Але тут виникає досить цікава ситуація. Якщо сільський голова відмовить, а він у цьому буде зацікавлений, як-не-як староста є його конкурентом на виборах, то чи не буде в таких діях сільського голови конфлікту інтересів?

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.