Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

З 01 січня ц.р. набув чинності Виборчий кодекс. Підкажіть будь ласка, закон "Про місцеві вибори" більше не актуальний чи якісь його положення можуть ще застосовуватися?

Так, Виборчий кодекс України відповідно до його прикінцевих та перехідних положень (Розділ ХХХХІІ) набрав чинності з 1 січня 2020 року (крім підпункту 3 пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з 1 липня 2020 року, підпунктів 2 та 3 пункту 3 цього розділу щодо здійснення повноважень органів адміністрування та органів ведення Державного реєстру виборців регіональними та територіальними представництвами Центральної виборчої комісії, які набирають чинності з дня, наступного за днем прийняття Центральною виборчою комісією рішення про початок роботи її регіональних та територіальних представництв).

Що стосується Закону України «Про місцеві вибори», то відповідно до підпункту 3 пункту 2 прикінцевих та перехідних положень Виборчого кодексу, Закон України «Про місцеві вибори» (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 37-38, ст. 366 із наступними змінами), втратив чинність, крім положень щодо організації та проведення повторних, проміжних, додаткових виборів і заміщення депутатів, обраних у багатомандатному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів депутатів місцевих рад.

Це означає, що до проведення місцевих виборів восени цього року, положення Закону України «Про місцеві вибори» залишатимуться актуальними в частині організації та проведення повторних, проміжних, додаткових виборів і заміщення депутатів, обраних у багатомандатному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів депутатів місцевих рад.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.