Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Які норми щодо старост сіл обов'язково мають бути в Статуті об'єднаної територіальної громади? 

Сьогодні немає жодного нормативного акту, який би визначав, що обов'язково має містити статут територіальної громади. Зважаючи на цю обставину, кожна рада при розробленні проекту статуту самостійно визначає його структуру та що має бути зазначено у тій чи іншій його структурній частині. Що стосується старост, то у статутах, здебільшого дублюють статтю 14-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та розміщують відсильну норму про те, що порядок організації роботи старости визначається чинним законодавством, а також Положенням про старосту, затвердженим радою.

  • Чи повинна була сільська рада внести зміни до статуту територіальної громади після внесення змін до закону про місцеве самоврядування, коли цей закон було доповнено статтею 54-1, а статтю 14-1 було змінено?

    • Адміністратор 25.02.2020 - 15:55

      Сільська рада повинна була це зробити тільки у тому випадку, якщо статут територіальної громади повністю чи частково містив текст старої редакції статті 14-1, і такий текст після викладення статті 14-1 в редакції Закону № 1848-VIII від 09.02.2017 р. зазнав змін. Для того, щоб переконатися чи відповідають приписи статуту вашої громади в частині старост чинній редакції статті 14-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", необхідно провести нескладний за своїм змістом порівняльний аналіз.

  • Дякую, а до Положення про старосту?

    • Адміністратор 25.02.2020 - 16:22

      А до Положення про старосту - обов'язково. По-перше, відповідно до Закону № 1848-VIII від 09.02.2017 р. стаття 14-1 зазнала суттєвих змін, а по-друге, було розширено обсяг повноважень старости, що знайшли своє відображення у новій статті 54-1, якою і було доповнено ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні".

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.