Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Коли звітує староста перед громадою за рік своєї діяльності чи зобов'язаний староста запрошувати своїх депутатів разом прозвітуватися? 

Ні, не зобов'язаний, оскільки цього не вимагає жодний нормативний акт. Що стосується присутності при звітуванні старости депутатів, які представляють інтереси жителів відповідного старостинського округу в раді об'єднаної громади, то їх староста має обов'язково запросити, як і решту жителів, оскільки всі вони є членами відповідної територіальної громади. 

  • А чи можна, щоб староста і депутат сільської ради звітували про свою роботу в один день перед жителями одного і того ж села?

    • Адміністратор 18.02.2020 - 20:12

      Принаймні, на рівні чинних законів це не заборонено. Якщо не існує ніяких обмежень і на рівні локальних актів - Статуту територіальної громади та/чи відповідних рішень ради ОТГ, які визначають порядок звітування виборних осіб перед громадою, тоді можна. У такому випадку староста та депутат мають один з одним погодити сценарій майбутньої відкритої зустрічі із жителями села та завчасно їх повідомити про місце та час проведення.

  • Підкажіть будь ласка, як варто розуміти слово "завчасно"?

    • Адміністратор 18.02.2020 - 20:44

      Підказкою тут може бути наявний припис Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", який визначив, що депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб (частина 4 статті 16).
      На таку ж завчасність варто орієнтуватися старості й у тому випадку, коли він звітуватиме один, а мінімальний термін повідомлення жителів того чи іншого населеного пункту нормативним актом відповідної ради не визначено або такий акт взагалі відсутній.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.