Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Шановні колеги, поділіться будь ласка своїм досвідом та цікавими думками щодо залучення грантових коштів та використання їх на благо старостинських округів.

Прошу усіх небайдужих долучитися до обговорення цього напряму діяльності старост, адже знаю, що є кому і про що розповісти. 

А це текст надісланого одним із зареєстрованих на сайті старост повідомлення, яке, з огляду на його надто великий обсяг та з технічних міркувань, подається до вашої уваги саме у цій тематичній гілці (цитую):

"ЦІкава і, як на мене, необхідна тема - залучення старостою грантових та інших ресурсів. Хотілося б почути думку колег, що стосується цієї теми. А зараз хочу висловити своє бачення... Старости в своїх старостинських округах, якщо не мають створеної в окрузі ГО, якщо немає кому писати проекти в старостинському окрузі, якщо не мають підтримки з боку центральної садиби, не мають впливового депутата, який би зміг лобіювати той чи інший проект, по великому рахунку безсилі в залученні коштів у старостинський округ. І ще - ми не є юридичною особою, а це також відіграє немалу роль...
Так, мені відомо про старост, які чудово працюють над залученням коштів у старостинський округ, особливо у Дніпропетровській області. Але всі старости в країні працюють по-різному, я маю на увазі організацію роботи на місцях: хтось працює тільки над залученням різних проектів і звільнений від іншої роботи, а хтось на робочому місці і кочегар, і прибиральник, і фотограф, кореспондент, діловод (видача довідок, ведення погосподарських книг), прийом документів на субсидію, організація толок на селі і безпосередня участь у них, організація свят, реалізація бюджету участі на окрузі, і дистанційне навчання і ще багато-багато іншого. І де взяти час на написання проекту, на вміле написання проекту, бо вимоги до проектів великі... А ще віднайти того, хто допоможе, щоб проект переміг у конкурсі.
В обласних конкурсах не можливо, щоб переміг проект на старостинський округ, якщо в ньому не зацікавлений голова ОТГ. Там працює гілка знайомств, впливу депутатів різного рівня і в кінцевому результаті, переможцем конкурсу стають ті проекти, про які "більше потурбувалися". Різні програми, які заходять у ОТГ, працюють з керівництвом ради і тільки нас ставлять уже перед фактом, що написаний і визнаний переможцем той чи інший проект у програмі "ДОБРЕ" і, звичайно, для центральної садиби, і так далі.
Пригадую, як у 2018 році подавала матеріал від свого старостинського округу на конкурс 'Краща громада довкілля" та 'Краща етнокультурна громада". До уваги бралися діяльність і робота проведені за рік (з 01.09. по 01.09). Роботи у старостинському окрузі було зроблено скільки, що все не можливо було описати, як в культурно-розважальному житті громади, так і в трудовому. Все описала, додала кольорові фотографії всіх проведених заходів, всіх сільських толок, всіх втілених ідей в життя на старостинському окрузі. Всі пункти були майже виконані згідно вимог Положення про конкурс. Але я не могла подати "свій продукт" від себе, як старости, на конкурс. Подала ввесь матеріал в ОТГ, а там долучили ще роботи інших старостинських округів, центральної садиби і, в цілому вийшло так, що немає нічого особливого. Якби журі конкурсу було об'єктивним, то воно не могло б не побачити тієї величезної роботи, яку проробили за рік жителі маленького старостинського округу, щоб не отримати хоча б третє місце в номінації. Потім уже проводила розслідування, після оголошення конкурсу, кому дісталася перемога, так, даруйте, повне розчарування в тих структурах, які уже давно в країні потребують масштабного реформування. За те вийшов переможцем проект, який був написаний для центральної садиби...
Хотілося б, щоб різні програми, міжнародні донори йшли напряму в старостинські округи, спілкувалися по більше із старостами, чули нас і брали до уваги наші проблеми, наші бажання працювати і більше показували реалії життя українських глибинок... Ви нам так потрібні!!!
Тепер дуже модно, властиво показувати активну молодь, створення молодіжних рад... А якщо в селі домінує переважна більшість людей середнього віку, які із своїми сім'ями живуть в селі, є молоде покоління, але їх не стільки багато, щоб організувати до молодіжного руху, то що така громада немає шансів на майбутнє? Я думаю, що в цьому є велика помилка, тому що якщо громада почне розвиватися, то і молоде покоління буде залишатися в громаді."

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.