Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Пропонуємо тут розміщувати пропозиції, які спрямовані на посилення місця та ролі старост в ОТГ та сприяють з'ясуванню таких питань: які ще окрім існуючих повинні мати старости повноваження? Що треба зробити, щоб зникла конкурентність у відносинах з головою ОТГ? Який механізм варто запровадити, щоб при прийнятті бюджету депутати ради та голова ОТГ прислухалися також і до думки старост, а засідання виконкому не було регулярним зібранням для легалізації одноосібних задумів голови ОТГ та ін.? Що стосується раніше створеної гілки, то у ній краще розміщувати пропозиції та побажання щодо усієї решти питань. Сподіваємося, такий підхід буде більш зручним і для користувачів сайту, і для тих, хто опрацьовуватиме розміщені тут повідомлення.

 • Шановні колеги! Давайте поговоримо про наші повноваження. Нехай кожен з нас, хто зареєструвався тут на сайті і періодично його відвідує напише відповіді на два простих запитання:
  1) які повноваження є зайвими у старости і їх потрібно забрати?
  2) яких повноважень старості не вистачає і їх потрібно додати?

  • Адміністратор 25.02.2020 - 10:57

   Щиро дякую користувачу сайта Stanislavovych за дуже гарну ідею.
   Адже дійсно, якщо це буде зроблено, то ми матимемо чітко окреслений перелік повноважень старости, і ніхто не зможе нам дорікнути, що його було висмоктано з пальця.
   Без будь-якого сумніву, такий перелік повноважень можна було б згодом сміливо передавати поважним розробникам нового законодавства про місцеве самоврядування. І головною "фішкою" тут було б те, що це зробили старости, які як ніхто інший знають проблеми своєї діяльності.

 • Вкотре передивилась в законі повноваження старости і не знайшла, що можна було б забрати у старости. Швидше за все, потрібно було б сформулювати більш зрозуміліше текст повноваження "бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;", бо у нас досить часто виникають із головою суперечки як потрібно його "правильно" розуміти.
  А ось про те, яких повноважень старості не вистачає і їх потрібно додати, то тут рахую, що староста повинен мати право вносити питання до порядку денного сільської ради, а залежно від терміновості чи ступеню важливості, вносити їх як невідкладні.

 • Наявних повноважень достатньо, мабуть ні забирати, ні додавати нічого не потрібно. Щоб не було конкурентності між головою ОТГ і старостами, то тут на мою думку має бути чітка модель партнерських відносин не як осіб (голова-староста), а як складових громади (центральна садиба-старостинський округ). Якщо це закріпити в законі, то вона має працювати незалежно від того, хто є головою ОТГ, а хто старостами.
  Хочу підтримати свою колегу Просто Марія. Повноваження "бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;" дійсно потрібно викласти так, щоб закон не був як дишло, куди повернеш, туди й вийшло. Наприклад, голова ОТГ видає розпорядження з питання, яке не входить до його компетенції (голови ОТГ люблять цим грішити, особливо, "коли до сесії довго чекати" або "не потрібно зайвий раз навантажувати виконком"), а потім староста повинен буде долучатися до здійснення контролю за його виконанням.. Звісно проблем вистачає, не буду забирати в інших можливість теж висловитися. Якщо за тиждень ніхто не напише того, що я би хотів ще написати, тоді додам свої коментарі.

 • На мою думку треба на законодавчому рівні позбавити залежності старост від розміру премій, які надає голова ОТГ своїм розпорядженням "синдром Феодала". Розмір преміювання має вирішувати не голова, а рада ОТГ.
  На своєму старостинському окрузі в межах та за межами населених пунктів всі проекти рішень, договорів на оренду комунального майна договорів підряду, будівельних робіт, погоджень, що повязані з мисливством має погоджувати СТАРОСТА!!!

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.