Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Доброго дня! На сьогоднішній день, на мій погляд, посада старости є незрозумілою. Староста є членом виконавчого комітету, має право дорадчого голосу, має право підписувати проект рішення, що стосується його території та є проектантом розвитку своєї території. Вважаю, що староста маючи стільки повноважень повинен мати й право голосу на сесії ОТГ. Що скажуть колеги? 

  • Хочу уточнити у автора запитання: скільки депутатів у раді та скільки старост у вашій ОТГ?

  • А давайте подискутуємо. Якщо старосту все ж таки наділити правом голосу на засіданнях ради ОТГ, то яку користь з цього будуть мати старости та що це дасть для старостинського округу і ОТГ в цілому? Цікаво почути аргументи і за, і проти.

  • Бажання деяких старост мати право голосу в раді ОТГ не є новим. Як на мене, то незрозумілою залишається їх логіка. Припустимо, що старости отримали таке право, хоча, на моє переконання цього не буде ніколи, оскільки має бути в місцевому самоврядуванні елементарний баланс: депутати голосують і ухвалюють рішення в раді, старости та інші члени виконкому голосують і приймають рішення на виконкомі. Якщо старости будуть голосувати в раді, а депутати ради приходити на виконком і теж голосувати, то за допомогою нескладної арифметики можна буде вирахувати кого є скільки і хто тут виграє більше. Мені здається, що право голосу в раді ОТГ бажають мати ті старости, які ще не зовсім для себе з'ясували реальну вагу виконавчого комітету, членами якого всі ми є за посадою. Для цього проведіть невеличкий аналіз статистики, скільки за рік рішень ухвалює рада і скільки вона має повноважень, і скільки рішень в межах своїх повноважень ухвалює виконком. Коли порівняєте отримані результати, тоді і мабуть бажання права голосу в раді зникне саме собою.

  • Погоджуюсь з автором попереднього коментаря. Мабуть право голосу в раді хочуть мати старости, які не мають впливу на виконкомі, їх там мало і голова зі своїми підлеглими може приймати будь-яке рішення, не зважаючи на старост та їх думку. На мою думку, право дорадчого голосу старости в раді є більш сильнішим аніж право одного реального голосу. Правильно виступати в раді та переконувати депутатський корпус з певного питання , то цим можна більше досягти аніж просто би самій проголосувати за чи проти. Тому вчуся ораторському мистецтву і на кожному пленарному засіданні ради сама собі здаю екзамени, наскільки я правильно засвоїла поради своїх тренерів.

  • Завжди хочеться трохи більше за те, що ти вже маєш. Я маю на увазі ситуацію, коли старости хочуть мати право голосу у раді. Навіть, якщо старостам дати таке право, це нічого кардинально не вирішить. Окрім бюджету, усі інші найважливіші питання вирішує виконком. Тому старостам як членам цього колегіального органу місцевого самоврядування варто навчитися максимально використовувати його можливості. Виконком, це свого роду кабінет міністрів ОТГ, де кожен староста як міністр представляє інтереси свого відомства - села чи округу та приймає участь в ухваленні рішень, які мають значення для усієї ОТГ. Можна писати на цю тему дуже багато. На останок дозволю собі запитання тим моїм колегам, які хочуть мати право голосу в раді: як ви будете ставитися до тих членів Кабінету Міністрів України, які скажуть, що народні депутати неправильно голосують та приймають неправильні закони, дайте мені право голосувати у Верховній Раді?

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.