Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи можуть бути припинені повноваження в.о. старости достроково за народною ініціативою? 

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" у статті 79-1. Дострокове припинення повноважень старости визначив вичерпний перелік підстав, за наявності яких повноваження старости припиняються достроково. Однією з таких підстав є й відкликання з посади за народною ініціативою (пункт 8 частини 1).

Частини 3-5 аналізованої статті визначили процедуру відкликання, зокрема:

- староста може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", з особливостями, передбаченими частинами четвертою і п’ятою цієї статті, не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень;

- рішення про внесення пропозицій щодо відкликання старости за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше:

     1) 10 осіб для відкликання старости села;

     2) 15 осіб для відкликання старости селища.

- на підтримку пропозиції про відкликання старости має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний старостою;

- рішення про дострокове припинення повноважень старости у зв’язку з його відкликанням за народною ініціативою приймається за поданням територіальної виборчої комісії відповідною сільською, селищною, міською радою більшістю голосів від її загального складу.

Поруч з цим, Прикінцеві положення Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" визначили, що у селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов'язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання (пункт 3).

Враховуючи ту обставину, що в.о. старости не обирався на місцевих виборах, а був призначений радою ОТГ на період до обрання на перших виборах старостиповноваження в.о. старости не можуть бути припинені достроково за народною ініціативою.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.