Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи існують розроблені методичні рекомендації, чи прийняті положення в Законі щодо навантаження на старосту, в плані кількості населених пунктів в старостинському окрузі, або кількості населення в населених пунктах старостинського округу? Тому що існує щодо цього багато нюансів і виникає багато питань особливо в місцевостях, де багато населених пунктів з малою кількістю жителів. Наприклад, як староста може якісно виконувати свою роботу і чи зручно це буде для жителів, якщо в старостинському окрузі буде 10, а то й більше населених пунктів із населенням по 100-150-200 чоловік у кожному? 

Порушене Вами питання залишається актуальним для багатьох ОТГ, однак на сьогодні є неврегульованим жодним чином, ні в юридичний площині, ні на рівні методичних рекомендацій. Останні нехай і мали б рекомендаційний характер, проте містили б поради як в об'єднаній громаді варто раціонально сформувати старостинські округи, щоб це було і старостам під силу, та жителям зручно і доступно, враховуючи при цьому низку інших чинників та місцевих особливостей. 

Більш розширену відповідь буде надано згодом після проведення додатково фахового дослідження означеного Вами запитання.

  • Всі старости України працюють в різних умовах, з різною кількістю населення у старостинських округах, з різною кількістю населених пунктів у старостинських округах. Є старостинські округи, де працює, крім старости, діловод, землевпорядник, людина по благоустрою, прибиральник і кочегар... Але є й старостинські округи, де всю роботу виконує один староста.

  • А чи може таке бути, щоб громада, в якій крім центральної садиби ще пару десятків сіл, взагалі відмовилась від старост?

    • Адміністратор 17.04.2020 - 22:32

      Сьогодні ні закон "Про місцеве самоврядування в Україні", ні інші закони не передбачають у територіальної громади права відмовлятися від старост. Якщо подивитися у частину 2 статті 14-1 вказаного закону, то з її змісту випливає, що староста обирається жителями села, селища (сіл, селищ), розташованого на території відповідного старостинського округу, на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. А якщо той чи інший житель не бажає обирати старосту у відповідному селі, селищі, то такий житель просто не приймає участь у виборах старости і все.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.