Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У нас на території старостинського округу є приватне підприємство, яке після уведення карантинних обмежень тимчасово припинило свою роботу та відправило майже усіх найманих працівників у відпустку за свій рахунок. Який порядок оплати лікарняних його працівникам у такому випадку? 

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі — Закон № 1105) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Враховуючи зазначене, у разі якщо застрахована особа не здійснює трудову діяльність (підприємство не працює та не оформлено простій) та не нараховується заробітна плата, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

Якщо під час простою підприємства не з вини працівника з оплатою не нижче від двох третин тарифної ставки передбачено вихід працівника на роботу і у зв’язку із настанням тимчасової непрацездатності ним було втрачено право на таку виплату (оплату за час простою), йому призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності та обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266 (з останніми змінами, внесеними згідно із Кабміну від 26.06.2015 р. № 439). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1266-2001-%D0%BF

Також варто знати, що  відповідно до ст. 23 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

  • А якщо підприємство не працює та оформлено простій, то чи буде оплачуватися його працівникам лікарняний, що був виданий у період простою підприємства?

    • Адміністратор 18.04.2020 - 14:03

      В ситуації, коли під час простою підприємства не з вини працівника з оплатою не нижче від 2/3 тарифної ставки передбачено вихід працівника на роботу, тоді у зв'язку із настанням тимчасової непрацездатності ним буде втрачено право на таку виплату (оплату за час простою). За таких обставин має призначатися допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого листка непрацездатності.

      Поруч з цим, варто враховувати, що для осіб, які перебувають у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, розмір лікарняних складає 50% середньої зарплати (доходу) незалежно від страхового стажу (ч. 2 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.