Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Чи будуть мати значення для об'єднаних громад, а можливо й старостинських округів, результати укрупнення районів в областях, яке очікується в рамках адміністративно-територіальної реформи? 

Останнім часом наявні дискусії навколо питання майбутнього районування засвідчують, що для об’єднаних територіальних громад воно не є таким чутливим, як свого часу було формування спроможних громад. І це невипадково, адже майбутні райони формуватимуться виключно для організації і координації діяльності державних виконавчих органів влади на місцевому рівні. Держава в процесі здійснюваної децентралізації усі повноваження з районів передає на рівень спроможних громад. Це означає, що після завершення реформи, усі послуги надаватимуться виключно в громадах, включаючи й ті, за якими сьогодні ще доводиться їздити у райцентр. Нові райони (повіти чи округи) будуть потрібні державній владі тільки як територіальна основа для організації нагляду за законністю та для координації діяльності своїх виконавчих органів на районному рівні.

«Формуючи нові райони, в першу чергу ми маємо орієнтуватися не на доступність до центру, а на кількість жителів. Бо у центр району жителям громад вже не потрібно буде їхати, як зараз. Але у районах діятимуть виконавчі органи державної влади, навантаження на яких має бути приблизно однаковим в усіх районах. Тому таким важливим критерієм є кількість населення. За нашими рекомендаціями, які ґрунтуються на європейській практиці, у кожному з майбутніх районах мають проживати не менше 150 тисяч мешканців», - вважає заступник Міністра розвитку громад і територій  В’ячеслав Негода.

Враховуючи, що питання районування сьогодні виходить за межі компетенцій органів місцевого самоврядування, думка якого завжди є важливою, а також ту обставину, що майбутній територіальний поділ областей тією чи іншою мірою може впливати на ефективність організації місцевої влади, в обговоренні питання майбутнього районування беруть участь усі асоціації місцевого самоврядування.

  • Погоджуюсь, якщо за наслідками проведених реформ жителі сільських населених пунктів будуть їздити в район лише в гості до родичів або друзів, чи за покупкою побутової техніки, меблів чи інших крупногабаритних речей, то громаді має бути дійсно байдуже до якого повіту чи округу вона належатиме.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.