Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

А якщо один кандидат на старосту, як проходять вибори?

В контексті чинної редакції Виборчого кодексу України (далі – ВКУ), принаймні вбачається дві ситуації, коли на посаду старости залишається претендувати лише один кандидат:

1) за результатами висування відповідних кандидатів, унаслідок чого до виборчого бюлетеня для голосування на виборах старости села, селища було включено лише одного кандидата;

2) у разі, якщо всі кандидати, включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, крім одного, не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування відмовилися бути кандидатами відповідно до пункту 1 частини 1 статті 231 ВКУ або вибули з балотування відповідно до частини 4 статті 231 ВКУ.

В першій ситуації, кандидат вважається обраним, якщо кількість голосів, поданих за нього, перевищує 50 відсотків кількості виборців, які взяли участь у голосуванні (частина 3 статті 278 ВКУ), а у другій - територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування повторного голосування та про визнання обраним кандидата з числа включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, який не подав такої заяви (частина 6 статті 281 ВКУ).

  • Якщо в бюлетені декілька кандидатів, то в принципі усім зрозуміло як зробити свій вибір. А як зробити вибір, коли до виборчого бюлетеня було включено лише одного кандидата?

    • Адміністратор 11.03.2020 - 18:00

      Відповідно до вимог Виборчого кодексу України виборчий бюлетень повинен містити роз'яснення щодо порядку його заповнення виборцем під час голосування (частина 5 статті 113). Поруч з цим, інша норма зазначеного кодексу (пункт 6 частини 4 статті 206) визначила, що сільська, селищна виборча комісія затверджує текст виборчих бюлетенів на виборах депутатів відповідної місцевої ради, а також сільського, селищного голови, старости села, селища, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх дільничним виборчим комісіям. Це означає, що сільська, селищна виборча комісія до тексту відповідного виборчого бюлетеня повинна включити роз'яснення щодо порядку його заповнення виборцем під час голосування, у т.ч. й у випадку, коли до виборчого бюлетеня було включено лише одного кандидата.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.