Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Пане Олександре, прокоментуйте будь ласка зміни до закону, який дозволяє служити в ОМС до 70 років. Як його потрібно розуміти нам, тобто старостам? 

15 січня ц.р. набув чинності Закон України від 16.12.2020 р. №1086-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу» щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі", який у т.ч. передбачає, що перебування на службі в органах місцевого самоврядування може бути продовжено, але не більше ніж на п’ять років.

Внесені зміни до ст. 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачають, що на посадових осіб місцевого самоврядування, які затверджуються на відповідну посаду радою, не поширюються обмеження щодо граничного віку перебування на службі в ОМС; посадовим особам місцевого самоврядування може бути продовжений строк перебування на службі не більше ніж на 5 років за щорічним рішенням сільського, селищного, міського голови.

Це означає, що відтепер 65 років не є граничним віком для перебування на службі в органах місцевого самоврядування як для старост, так і інших посадових осіб, які затверджуються радою на посади.

  • В першому абзаці статті 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" :"Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються або затверджуються на відповідні посади..." З цього я розумію що це обмеження не поширюється на осіб які обираються або затверджуються, тобто взагалі немає обмежень. Ви вище зазначили, що строк перебування може бути продовжено не більш ніж на 5 років за щорічним рішенням сільського, селищного, міського голови. А як бути з особами, що обираються, для них інше трактування. Чи я щось не вірно розумію?

    • Адміністратор 18.01.2021 - 11:41

      Ви все правильно зрозуміли. На депутатів, голів, їх заступників та старост вказане у новій редакції частини 1 статті 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" обмеження не поширюється.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.