Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Під час одного з вебінарів почув, що для участі у цих місцевих виборах кандидати не зобов'язані будуть подавати декларацію про майновий стан. Її необхідно буде подати лише тим, хто переміг на виборах. Підкажіть, чи дійсно це так? 

Мені теж нещодавно довелося почути під час одного із вебінарів таку ж тезу. Втім, результати проведеної перевірки не підтвердили її істинність. Зокрема, стаття 226 Виборчого кодексу України "Декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови" визначила, що кандидат у депутати, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом, подає декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".

  • Дійсно стаття 226 не зазнала змін щодо обов'язковості подачі кандидатами на місцевих виборах декларації, а ось НАЗК навколо цієї норми накрутило, що краще би цього не робило, бо поширене ними роз'яснення ще більше містить неясності аніж вносить ясність в це питання.

  • На мою думку, мабуть краще ще раз подати декларацію, аніж потім комусь доводити, чому я послухав НАЗК, яке чомусь дає рекомендації всупереч вимозі Виборчого кодексу щодо обов'язковості подачі кандидатами декларації, як це передбачено його 226 статтею.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.