Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Підкажіть будь ласка послідовність дій при створені старостинських округів. Дякую, за допомогу! 

Утворення старостинських округів може здійснюватися у такій послідовності:

- підготовка проєкту рішення;

- розгляд проєкту рішення відповідною постійною комісією ради та підготовка нею за результататми розгляду висновку;

- включення до порядку денного відповідної сесії;

- розміщення (оприлюднення) проєкту рішення на офіційному сайті ради громади відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації";

- розгляд питання на пленарному засіданні сесії ради та голосування;

- підписання головою громади прийнятого радою рішення про утворення старостинських округів.

  • Після реформування старостинських округів (500+) деякі бувші СО невключено до жодного з новостворених СО, а підпорядковано адмін центру. Чи законно це?

    • Адміністратор 16.09.2021 - 15:32

      Вважаю, що це суперечить законодавчим основам і логіці утворення та функціонування старостинських округів. Щоб підпорядкувати адміністративному центру колишні села, що раніше утворювали старостинські округи, то щонайменше їх потрібно було б увести до складу населеного пункту, що є центром громади. А для цього потрібно проходити процедуру зміни адміністративно-територіального устрою.
      Законодавча логіка утворення старостинських округів полягає у тому, що на основі усіх решти населених пунктів, окрім адміністративного центру, мають бути утворені старостинські округи з урахуванням вимог, встановлених частиною 4 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.