Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Підкажіть будь ласка, як потрібно розуміти зміст частини четвертої ствтті 52 закону про місцеве самоврядування, де сказано, що "Сільська, селищна, міська рада за пропозицією сільського, селищного, міського голови може прийняти рішення про входження старост до складу виконавчого комітету відповідної ради за посадою"? Таке рішення обов'язково приймати раді чи для того, щоб староста був членом виконкому достатньо буде рішення ради про затвердження персонального складу виконкому ради, куди будуть також входити і старости? 

На практиці припис частини четвертої ствтті 52 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" в частині щодо прийняття радою громади за пропозицією голови громади рішення про входження старост до складу виконавчого комітету відповідної ради за посадою може мати різні варіанти застосування, оскільки вона за своїм змістом не є імперативною (тобто може застосовуватися, а може і не застосовуватися).

Перший варіантСільська, селищна, міська рада за пропозицією сільського, селищного, міського голови приймає рішення про входження старост до складу виконавчого комітету відповідної ради за посадою. Після набуття чинності підписаним головою громади рішенням старости вважаються такими, що входять до складу виконавчого комітету відповідної ради за посадою. Цю нормативно закріплену обставину потрібно буде відобразити у Положенні про старосту. Поруч з цим, старости як члени виконкому мають бути персоніфіковані. Для цього раді потрібно буде прийняти рішення про затвердження персонального складу виконавчого комітету ради, куди входитимуть й старости у кількості, яку визначив відповідний штатний розпис..

Другий варіант. Частина четверта ствтті 52 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" в частині щодо прийняття радою громади за пропозицією голови громади рішення про входження старост до складу виконавчого комітету відповідної ради за посадою практично не застосовується, втім, старости стають членами виконкому після набуття чинності рішенням ради про затвердження персонального складу виконавчого комітету ради, куди входитимуть й старости.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.