Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Підкажіть будь ласка, як сьогодні має реєструватися нерухомість чи права на неї тими райдержадміністраціями, які зараз перебувають в процесі реорганізації? 

З цього та інших дотичних питань Міністерство юстиції України надало відповідне роз’яснення (№717/8.4.4/32-21 від 29.01.2021 р.). Цитую:

«Відповідно до положень Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (пункт 2 частини першої статті 6) та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (пункт 14 частини першої статті 1) суб’єктами державної реєстрації у сферах нерухомості та бізнесу є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, а також нотаріусів.

Сьогодні в умовах зміни адміністративно-територіального устрою змінюються суб’єкти владних повноважень. До прикладу, наразі іде процес реорганізації районних державних адміністрацій.

Так, згідно з пунктом 7 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1321, перехід повноважень, прав та обов’язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:

у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів – з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі – комісія з реорганізації);

у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, – з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.  

При цьому слід зауважити, що у райдержадміністрацій, до яких здійснюється таке приєднання, як були повноваження у сфері державної реєстрації бізнесу та нерухомості, так і залишаються.

Крім того, повноваження у сфері державної реєстрації бізнесу та нерухомості продовжують здійснювати і виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, і нотаріуси.

Також зазначаємо, що безперебійність процесу надання послуг у сферах державної реєстрації нерухомості та бізнесу гарантується законодавчо закріпленим принципом «екстериторіальності», який полягає у можливості проведення реєстраційних дій будь-яким суб’єктом державної реєстрації в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням нерухомого майна, юридичної особи чи громадського формування, що не має статусу юридичної особи. Державна реєстрація фізичних осіб – підприємців проводиться незалежно від їх місця знаходження.

Просимо довести зазначене до відома суб’єктів державної реєстрації та нотаріусів.».

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.