Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Підкажіть будь ласка, якими нормативними документами повинен керуватися староста при використанні службового автомобіля? 

На сьогоднішній день нормативно-правового акту, який деталізовано визначав би порядок використання автомобілів для поїздок, пов’язаних із службовою діяльністю посадових осіб установ та організацій, які утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджетів на національному рівні не розроблено. Є постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. № 848 «Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями» (з останніми змінами, внесеними постановою КМУ від 14.12.2016 р. № 950), яка носить загальний та відсильний характер.

З її змісту випливає, що порядок використання легкових автомобілів для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб має бути затверджений керівниками органів влади, виходячи із специфіки діяльності та вимог, передбачених вказаною вище постановою. Це означає, що у кожній громаді має бути затверджено порядок використання легкових автомобілів для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб органів місцевого самоврядування, на балансі яких перебувають відповідні транспортні засоби.

  • Хто має затверджувати порядок використання службового автомобіля старостою? Це має бути рішення ради, виконкому чи розпорядження голови?

    • Адміністратор 11.01.2021 - 12:23

      Практика застосування Постанови КМУ від 14.12.2016 р. № 950 показує, що порядок використання службового транспорту посадовими особами ОМС затверджується і рішенням ради, і рішенням виконкому, і розпорядженням сільського, селищного, міського голови. На мою думку, тут головне, щоб такий документ був і своїм змістом врегульовував означене питання, а хто його затвердив - це, мабуть не настільки важливо.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.