Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Після змін по старостах нам тепер усім доведеться проходити атестацію. Підкажіть будь ласка, як часто її доведеться проходити та де можна дізнатися про порядок її проведення? 

Так, дійсно старости згодом належатимуть до переліку посадових осіб місцевого самоврядування, які підлягають атестації. Це станеться, як тільки набуде чинності проголосований 15 квітня ц.р. законопроект №4535. 

Зокрема, у п. 1 Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 р. N 1440, із змінами) сказано: "З метою підвищення ефективності діяльності посадових осіб місцевого самоврядування (далі - посадові особи) один раз на 4 роки проводиться їх атестація, під час якої оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні обов'язків, визначених типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображених у посадових інструкціях, що затверджуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті, районної, обласної ради".

З повним текстом вказаної вище постанови КМУ можна ознайомитися тут.

  • А якщо у нас вже є затверджене розпорядженням голови положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, то чим тоді потрібно керуватися, Типовим положенням чи тим, що затвердив голова?

    • Адміністратор 20.05.2021 - 21:23

      Типовим положення потрібно керуватися лише у тому випадку, якщо відсутнє так зване місцеве Положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування. Втім, останнє має відповідати вимогам чинного законодавства і при його розробленні за основу зазвичай береться саме Типове положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затверджене постановою КМУ від 26.10.2001 р. №1440 (із змінами).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.