Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

По новинах пройшла інформація, що на період виборчого процесу політичним партіям заборонено займатися благодійністю. У чому може проявлятися чи полягати така благодійність у сільській місцевості? 

Зверніть увагу, що це не просто новини, а висновок Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), зміст якого полягає у тому, що:

- політичні партії в Україні не можуть використовувати свої майно і кошти для благодійної діяльності;

- у період виборчого процесу благодійна допомога не може надаватися від імені партії або бути пов'язаною з її діяльністю;

благодійна допомога від політичної партії в період виборчого процесу, який починається за 50 днів до місцевих виборів, містить ознаки непрямого підкупу виборів.

Роз'яснення НАЗК ґрунтується на нормах законів про політичні партії та про благодійну діяльність, Кримінального та Виборчого кодексах, Конституції України та рішенні Конституційного суду від 12.06.2007 р.

Що стосується того, у чому може проявлятися благодійність політпартій у сільській місцевості, то це, наприклад, може бути:

- безповоротна чи на пільгових умовах фінансова допомога школам, садочкам, лікарням та іншим комунальним закладам;

- передача майна для потреб громади у безоплатну оренду тощо.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.