Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Посадова інструкція старости має бути у кожній тергромаді обов'язково чи її може і не бути? Роз'ясніть будь ласка цей момент.

Прямої вимоги щодо обов'язкової наявності в територіальній громаді Посадової інструкції старости на законодавчому рівні не передбачено. Втім, на доцільність її прийняття "натякає" Типове положення про проведення атестації посадових осіб органів місцевого самоврядування , затверджене постановою КМУ від 26.10.2001 р. №1440 (далі – Типове положення).

У тексті, є один досить примітний припис, який переконує у тому, що у кожній територіальній громаді окрім Положення про старосту доцільно прийняти ще й Посадову інструкцію старости, яка додатково унормовуватиме службову діяльність старост. Зверніть увагу, що у пункті 1 Типового положення сказано: «З метою підвищення ефективності діяльності посадових осіб місцевого самоврядування (далі - посадові особи) один раз на 4 роки проводиться їх атестація, під час якої оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні обов'язків, визначених типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображених у посадових інструкціях, що затверджуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті, районної, обласної ради».

Тому, якщо у вашій територіальній громаді ще не підготовлено і не затверджено Посадову інструкцію старости, варто подбати про те, щоб цей місцевий нормативний акт все ж таки з’явився найближчим часом. Його наявність не лише унормує низку питань, які сьогодні здебільшого вирішуються керівництвом громади в ручному режимі, але й визначить ті професійні орієнтири, за якими в ході найближчої атестації оцінюватиметься ефективність службової діяльності кожного старости. 

  • Якщо я правильно зрозуміла, Посадової інструкції старости може і не бути і за це нічого нікому не буде.

    • Адміністратор 03.06.2021 - 09:48

      Може і не бути. Втім, коли настане час проведення атестації старост, тоді вже буде пізно. І це не буде той випадок, коли кажуть; "краще пізно, аніж ніколи". Посадова інструкція старости - це місцевий нормативний акт, який має визначати стандарти службової діяльності старости, за якими згодом кожен староста за результатами атестації має отримати відповідну оцінку.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.