Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Працюю в межах повноважень з волонтерами і іноді виникає необхідність виїжджати у військові частини, у т.ч. й за межі старостинського округу. Чи потрібно про це ставити голову ОТГ до відома?

Нагадаю, в частині 7 статті 14-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначено: "Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою".

Порядок відносин між головою ОТГ та старостою в описаній та схожих ситуаціях мають врегульовуватися не лише затвердженим Положенням про старосту, але й Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників ради об’єднаної територіальної громади та її виконавчих органів. Зазвичай, в таких Правилах старости охоплюються поняттям «працівники ради та її виконавчих органів», про що зазначається у вживаних термінах у вступній частині розглядуваного документу.

Варто пам’ятати, що староста як посадова особа місцевого самоврядування у своїй діяльності має керуватися принципом, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19). Це означає, якщо ні Положенням про старосту, ні Правилами внутрішнього трудового розпорядку не передбачено обов’язок старости повідомляти голову ОТГ про поїздки за межі старостинського округу, то староста, відповідно, не повинен цього робити.

 

  • На моє переконання, якщо повідомляти голову ОТГ при залишенні меж старостинського округу не визначено жодним місцевим актом, то тут можуть мати значення ті ділові традиції, які побутують в середовищі посадовців, включаючи керівництво громади. В нашій громаді нема місцевого акту, який би зобов'язував це робити старост, однак ми це робимо просто на прохання голови ОТГ. Як він нам на одному із засідань виконкому сказав, що це потрібно робити хоча б для того, що коли на території старостинського округу щось станеться, то щоб можна було швидко вжити необхідних заходів, знаючи про відсутність старости в окрузі.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.