Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

При спілкуванні зі старостами України зрозуміла, що в деяких регіонах України, в ТГ старостам оплачують надбавку за ненормований робочий день. Старости здивувалися, що я не отримую надбавку при тому, що мій робочий час дійсно не нормований... Я зрозуміла, що всі старости України працюють по різному, що не всі отримують надбавку за ненормований робочий день, хоча в більшості старост немає ні вихідного дня, ні початку, ні закінчення робочого дня, відповідно фонду робочого часу. А що говорять про це норми законів і чи можливо на місцях домогтися оплати надбавки за ненормований робочий день. Дякую. 

Що каже чинне законодавство про ненормований робочий день, можна ознайомитися тут: https://zpkadry.com.ua/ua/journal/zpkadry/article/245

Для того, щоб старостам почали виплачувати доплату за ненормований робочий день, потрібно щонайменше дві речі:

- наявність в громаді затвердженого радою Положення про умови оплати праці працівників ради та її виконавчих органів (назва документу може бути й дещо відмінною, втім, обов'язково у ній має зазначатися про умови оплати праці);

- присутність у вказаному вище Положенні приписів, відповідно до яких старосту віднесено до посадових осіб місцевого самоврядування, які працюють в режимі ненормованого робочого дня та розмір відповідної доплати у відсотках щодо розміру посадового окладу старости.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.