Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У нашій ОТГ, на мій погляд, склалася досить нездорова ситуація і стосується вона перш за все підготовки проекту бюджету.  Зокрема, сільський голова із своїми заступниками та головним бухгалтером вважають себе патриціями, а уся решта плебеїв їм не повинна заважати «робити громаду щасливою» у їх розумінні. Вони це не тільки вважають, але й намагаються кожен раз доводити, особливо у випадках, коли їм старости чи депутати ради на виконання своїх функціональних обов’язків пропонують елементарні речі, які необхідно передбачати в бюджеті і це буде на користь не тільки одного чи іншого старостинського округу, але й об’єднаної громади в цілому. Простими словами, у нашій ОТГ нас старост керівництво громади не хоче ні чути, ні бачити, а якщо з нашого боку поступають пропозиції на засіданні виконкому, на бюджетній комісії чи навіть сесії ради, то це ніяким чином не відображається в бюджеті - головному фінансовому документі ОТГ.

Шановні колеги, поділіться будь ласка досвідом: хто мав подібну ситуацію та знайшов конструктивний спосіб її вирішення?

 • Аналогічна ситуація......!!!!!

 • Це дійсно проблема, яка потребує врегулювання. Як радить "Радник старости" в Фейсбуці, то староста має проявляти ініціативу, відстоювати інтереси старостинського округу, цитую:"борітеся - і поборите". Висновок: за покращення життя в селі теба боротися? Добровільно бюджети сіл віддали в загальний бюджет, а тепер "борітеся"?! Чому не розробити формулу для всіх старостинських округів громад, наприклад, за принципом розподілу коштів субвенції на освіту за певною формулою?

 • Хочу внести певну ясність щодо "борітеся - поборете ...". Хто забув, а хто можливо й не знав,, що ці славнозвісні слова з поеми «Кавказ» належать перу Великого Кобзаря, цитую :
  « ... Борітеся – поборете,
  Вам Бог помагає!
  За вас правда, за вас слава.
  І воля святая! ...».

 • Проблема дійсно існує, і не тільки в нашій ОТГ. Наскільки мені відомо, це проблема відносно невеликих об'єднаних громад, де керівництво свою авторитарність намагається замаскувати гарними гаслами та дорогими вишиванками при цьому ігноруючи законні повноваження наявних в ОТГ старост. Я маю на увазі деякі з тих, що прописані у законі про місцеве самоврядування. Це такі як "бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу" та "бере участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій". На мою думку, у цій ситуації багато чого залежить від депутатського корпусу. Наприклад, у наших сусідів усі проекти документів підлягають обов'язковому візуванню старостами, про що у нашій ОТГ можна лише мріяти. Вважаю, що сам правовий статус старост має бути посилено таким чином, щоб їх повноваження при вирішенні питань місцевого значення не залишалися номінальними.

 • Василь Петрович, дякую за коментар. Повністю з Вами погоджуюся. Мене просто душа болить за те, яке ставлення до старост на місцях. А найбільше гнітить те, що більшість старост уже змирилися з тим, вважають що їм і так ніхто не допоможе і слухняно виконують "волю" керівника ОТГ. Шкода, що так мало старост знають ще про цей сайт, а які знають - бояться порушувати наболілі теми. Навіть нещодавно мене одна староста спитала, чи видно на сайті хто порушив тему дискусії, бо переживає, що завтра з нею у відповідній формі відбудеться розмова із керівником. Нам потрібно максимально поширювати інформацію про створений сайт для старост ОТГ, згуртовуватися і в цьому наша сила...

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.