У нашій ОТГ, на мій погляд, склалася досить нездорова ситуація і стосується вона перш за все підготовки проекту бюджету. Зокрема, сільський голова із своїми заступниками та головним бухгалтером вважають себе патриціями, а уся решта плебеїв їм не повинна заважати «робити громаду щасливою» у їх розумінні. Вони це не тільки вважають, але й намагаються кожен раз доводити, особливо у випадках, коли їм старости чи депутати ради на виконання своїх функціональних обов’язків пропонують елементарні речі, які необхідно передбачати в бюджеті і це буде на користь не тільки одного чи іншого старостинського округу, але й об’єднаної громади в цілому. Простими словами, у нашій ОТГ нас старост керівництво громади не хоче ні чути, ні бачити, а якщо з нашого боку поступають пропозиції на засіданні виконкому, на бюджетній комісії чи навіть сесії ради, то це ніяким чином не відображається в бюджеті - головному фінансовому документі ОТГ.
Шановні колеги, поділіться будь ласка досвідом: хто мав подібну ситуацію та знайшов конструктивний спосіб її вирішення?
Аналогічна ситуація......!!!!!
Це дійсно проблема, яка потребує врегулювання. Як радить "Радник старости" в Фейсбуці, то староста має проявляти ініціативу, відстоювати інтереси старостинського округу, цитую:"борітеся - і поборите". Висновок: за покращення життя в селі теба боротися? Добровільно бюджети сіл віддали в загальний бюджет, а тепер "борітеся"?! Чому не розробити формулу для всіх старостинських округів громад, наприклад, за принципом розподілу коштів субвенції на освіту за певною формулою?
Хочу внести певну ясність щодо "борітеся - поборете ...". Хто забув, а хто можливо й не знав,, що ці славнозвісні слова з поеми «Кавказ» належать перу Великого Кобзаря, цитую :
« ... Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава.
І воля святая! ...».
Проблема дійсно існує, і не тільки в нашій ОТГ. Наскільки мені відомо, це проблема відносно невеликих об'єднаних громад, де керівництво свою авторитарність намагається замаскувати гарними гаслами та дорогими вишиванками при цьому ігноруючи законні повноваження наявних в ОТГ старост. Я маю на увазі деякі з тих, що прописані у законі про місцеве самоврядування. Це такі як "бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу" та "бере участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій". На мою думку, у цій ситуації багато чого залежить від депутатського корпусу. Наприклад, у наших сусідів усі проекти документів підлягають обов'язковому візуванню старостами, про що у нашій ОТГ можна лише мріяти. Вважаю, що сам правовий статус старост має бути посилено таким чином, щоб їх повноваження при вирішенні питань місцевого значення не залишалися номінальними.
Василь Петрович, дякую за коментар. Повністю з Вами погоджуюся. Мене просто душа болить за те, яке ставлення до старост на місцях. А найбільше гнітить те, що більшість старост уже змирилися з тим, вважають що їм і так ніхто не допоможе і слухняно виконують "волю" керівника ОТГ. Шкода, що так мало старост знають ще про цей сайт, а які знають - бояться порушувати наболілі теми. Навіть нещодавно мене одна староста спитала, чи видно на сайті хто порушив тему дискусії, бо переживає, що завтра з нею у відповідній формі відбудеться розмова із керівником. Нам потрібно максимально поширювати інформацію про створений сайт для старост ОТГ, згуртовуватися і в цьому наша сила...
Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.