Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Шановні колеги! Не наважився свою пропозицію відразу розміщувати у тому запитанні, де нам варто висловлювати свої побажання до законодавства про старост, оскільки хочу спочатку заручитися підтримкою однодумців. Мабуть ні для кого із старост не буде новиною те, що голова ОТГ має організаційні та фінансові важелі впливу на старост. Як ви вважаєте, які можна було б запровадити дієві та прозорі механізми, щоб старости могли в майбутньому стати розпорядниками певної частини коштів місцевого бюджету щодо оплати праці старост, компенсації витрат на відрядження, утримання офісу старост та деякі інші?

  • Підтримую обома руками та ногами. Коли це буде зроблено, тоді голова ОТГ вимушений буде шукати спільну мову із старостами за столом ділового спілкування та досягати компромісу з багатьох важливих питань, а не "схиляти" всіх старост виключно до своєї думки, бо я тут самий головний і я є розпорядником бюджету, хочу премію заплачу а захочу не заплачу. І ще одне, я розумію, що ніхто не піде на розмноження бухгалтерій в ОТГ, але та одна, що в центральній садибі мала би без якихось витівок або приймати платіжки від старост, або ще ліпше, зробити додаток, нескладний у користуванні, щоб староста сам міг робити необхідні платежі.

  • Навіщо придумувати велосипед. У наших західних сусідів, я маю на увазі Польщу, досить успішно функціонують так звані солецтва, це складові частини гмін, як у нас старостинські округи в ОТГ. Очолює солецтво солтис, якого обирають жителі солецтва шляхом прямого голосування, і він від імені солецтва розпоряджається належним громаді майном та бюджетом солецтва. Можливо і нам варто запозичити таку модель та вирівняти баланс повноважень всередині наших об'єднаних громад. Бо якщо залишити все, як це є сьогодні, то деякі голови ОТГ і надалі вважатимуть себе князьками, а старост своїми підлеглими.

  • Хотілося б більше дізнатися про польський досвід солецтв та солтисів, адже не усі старости мали можливість побувати в Польщі та ознайомитися з діяльністю своїх колег. Можливо з цього питання пан Олександр підготував би для нас згодом ознайомчу статтю.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.