Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Скажіть будь ласка, чи обов'язково укрупняти старостинські округи, де нема 500 чол. згідно нового закону про старост та старостинські округи, чи все ж, якщо спроможна громада, то можливо залишити старостинські округи до 500 чол. Якщо обов'язково, то чи вважається порушенням недотримання термінів сворення нових округів. Дякую. 

Мінімальна кількість жителів у старостинському окрузі має бути не меншою, аніж 500 жителів. Це визначила частина 4 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Прикінцеві та перехідні положення Закону №1638 визначили, що "2. Сільським, селищним, міським радам у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити відповідно до статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" утворення старостинських округів.".

Є Закон і його, на моє переконання, потрібно виконувати, незважаючи на те, що сьогодні не існує жодних санкцій за його невиконання. А якщо, наприклад, невдовзі буде нормативно визначено, що подаватися на конкурс ДФРР та/чи бути отримувачем тих чи інших субвенцій можуть бути лише ті територіальні громади, у яких старостинські округи відповідають вимогам, визначеним статтею 54-1, то як тоді бути? Тому, як каже мій один колега, зроби по закону і спи спокійно.

Що стосується тримісячного терміну на утворення старостинських округів за новими кількісними параметрами, то його, скоріш за все, не всі ради громад зможуть дотримати, бо є вимога двомісячного терміну, який має пройти після того, як, наприклад, старосту/старост буде попереджено про вивільнення відповідно до чинного трудового законодавства (КЗпП). Але тут, на мою думку, важливішим буде не термін, упродовж якого старостинські округи були приведені у відповідність до статті 54-1, а чи було це зроблено як таке взагалі. Якщо якісь ради громад і не встигнуть утворити старостинські округи упродовж трьох місяців, тобто до 01 листопада ц.р., то це формально вважатиметься порушенням, але без якихось негативних правових наслідків для таких рад.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.