Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Староста села призначена в листопаді 2020 року в серпні ц.р. йде у декретну відпустку. З Ваших коментарів я зрозуміла, що в.о.старости призначити селищна рада не може. Хто має право виконувати повноваження старости (а це три роки), якщо в старостинському окрузі окрім старости працюють спеціаліст-землевпорядник (виконує повноваження адміністратора) та робітник з благоустрою?

Норми, яка безпосередньо передбачала б вирішення описаної у питанні ситуації чинне законодавство не містить. Втім, це не означає, що жителі відповідного старостинського округу мають на період так званої декретної відпустки старости залишатися без посадової особи, яка згідно із статтею 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" має здійснювати на користь таких жителів низку повноважень. 

Вважаю, що вихід з описаної ситуації може бути знайдено. Пропоную розглянути такий варіант.

Не вдаючись в усі подробиці трудового законодавства стосовно старости, якій оформлятиметься декретна відпустка, після її оформлення, зокрема, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, селищний голова може внести в раду кандидатуру для затвердження її селищною радою як тимчасово виконуючою обов'язки старости. Втім, тут є один нюанс, який необхідно буде відобразити у формулюванні відповідного рішення ради. Його сутність полягає у тому, що особа затверджуватиметься тимчасово виконуючою обов'язки старости виключно на час перебування раніше затвердженої особи на посаді старости на строк її перебування у відпусті по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в межах строку повноважень селищної ради 7 скликання. Якщо це відбуватиметься у серпні місяці ц.р., то на цей час вже буде чинною нова редакція статті 54-1 Староста, одна із частин якої передбачатиме погодження кандидатури на посаду старости із жителями відповідного старостинського округу. Не зважаючи, що особа призначатиметься тимчасово виконуючою обов'язки старости, її кандидатуру все ж таки доведеться погодити із жителями відповідного старостинського округу за визначеною законом процедурою (законопроєкт №4535). 

  • Чи матиме право тимчасово виконуючий обов’язки старости вчиняти нотаріальні дії?

    • Адміністратор 11.06.2021 - 10:03

      Матиме лише після уповноваження відповідним рішенням виконавчого комітету та проходження процедури юстування щодо допуску до системи та реєстрів.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.