Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Староста згідно закону є виборною посадою і до кандидатів на неї якихось кваліфікаційних вимог не пред'являється. Це зрозуміло. А які тоді вимоги до знань, вмінь та інших його професійних якостей можуть пред'являтися після призначення на посаду? Дякую. 

Так, дійсно, Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посаду старости відносить до виборних, а до кандидатів на виборні посади будь-яких кваліфікаційних вимог (освіта, спеціальність, стаж тощо) чинним законодавством не пред'являється. Втім, це не означає, що затверджений на посаді староста має й надалі залишатися із наявними у нього знаннями, вміннями та іншими якостями і не розвиватися у подальшому. Стандарт вимог до знань та завдань старости має містити Посадова інструкція старости, яка готується спеціалістами апарату ради громади та затверджується головою громади. Наявний у Посадовій інструкції старости перелік завдань та відповідних знань є запорукою якісного та повноправного здійснення старостою визначених законом повноважень, у т.ч. й тих, на здійснення яких його було уповноважено відповідними рішеннями органів місцевого самоврядування.

Рада громади має вживати необхідні заходи щодо організації навчання, підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, а також інших питань, пов’язаних із службою в органах місцевого самоврядування.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.