Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У нашій громаді найближчим часом передбачається укрупнити два старостинські округи за рахунок того округу, який буде ліквідовано. Підкажіть будь ласка, після того, як будуть утворені цих два укрупнених округи, у них старост потрібно буде перезатверджувати чи можна буде чинним старостам просто збільшити територію рішенням ради? 

Затвердження старост у новоутворені старостинські округи має відбуватися за процедурою, визначеною статтею 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Сьогодні та до набуття чинності проголосованим законопроектом №4535 ще можна було б чинним старостам просто збільшити для діяльності територію відповідним рішенням ради,. Втім, після набуття чинності змін, передбачених законопроектом №4535, потрібно буде голові громади спочатку погодити кандидатури старост у цих два старостинських округи через процедуру громадський обговорень із жителями відповідних кандидатур, а потім вже вносити в раду погоджені кандидатури.

  • Чи може голова громади обговорювати з жителями старостинських округів кандидатури чинних старост у цих двох округах, що планується укрупнити?

    • Адміністратор 11.05.2021 - 10:10

      Так, може. Закон лише забороняє повторно вносити в раду кандидатуру на посаду старости. Нова редакція частини 1 статті 54-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" визначила, що " Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради.".

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.