Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У нашій громаді переобраний голова не може підібрати прохідну кандидатуру на старосту в один старостинський округ. Першу не затвердила рада, другу хоч і підібрав, проте попередні консультації з депутатами дали зрозуміти, що їй нічого не світить. Підкажіть, чи може сільський голова своїм розпорядженням, а можливо й рада прийнятим рішенням покласти на одного із заступників голови виконання обов'язків старости? Якщо так, то якими нормами законодавства це допускається? 

Ні сільський голова, ні рада не мають відповідних повноважень, щоб покласти на одного із заступників голови виконання обов'язків старости. Відповідно до частини 1 статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільського голову наділено повноваженням пропонувати раді на затвердження кандидатури на посади старост, а рада має виключне повноваження щодо їх затвердження. Інших варіантів чинне законодавство не передбачає.

 • Скільки разів сільський голова може пропонувати раді одну і ту саму кандидатуру на посаду старости?

  • Адміністратор 21.12.2020 - 18:42

   Чинне законодавство це питання не унормовує.

 • А чи можна буде у регламенті ради передбачити, якщо кандидатуру голови рада не затвердила на посаді старости, голова має вносити іншу кандидатуру?

  • Адміністратор 21.12.2020 - 21:08

   Так, рада громади може передбачити у своєму регламенті норму, яка заборонятиме голові громади повторно пропонувати раді на затвердження кандидатуру на посаду старости.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.