Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У переліку повноважень старости є те, що староста сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення. Чи є сьогодні якісь матеріали, які рекомендували б старостам послідовність дій у цьому напрямку? Що порадите?  

Органи самоорганізації населення (далі - ОСН) сьогодні є недооціненим інструментом вирішення питань на місцях, як збоку самих жителів сільських населених пунктів, так і збоку посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема, голів громад та старост. До ОСН останнім часом почав проявлятися певний інтерес збоку територіальних громад, з огляду на що, Мінрегіоном було розроблено відповідний проект змін до Закону України "Про органи самоорганізації населення", який згодом Кабінетом Міністрів України як суб'єктом законодавчої ініціативи 18.11.2021 р. було внесено у Верховну Раду (реєстр. №6319).

При усіх наявних бажаннях у територіальних громадах щодо утворення ОСН доведеться дочекатися законодавчих змін. Після цього можна буде готувати ті чи інші методичні матеріали з питань утворення ОСН, форм сприяння в утворенні та діяльності збоку старост та інших посадових осіб місцевого самоврядування тощо. Сподіваюся, що після ухвалення відповідних змін до ЗУ "Про органи самоорганізації населення" й на СТАРОТА ПРОФІ буде підготовлено та розміщено відповідний матеріал, який матиме на меті організаційно допогти старості реалізовувати одне із своїх поноважень, що стосується сприяння утворенню та діяльності ОСН.

Текст законопроекту №6319 та супровідні документи можна викачати за цим посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73226

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.