Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У Положенні про старосту, яке затвердила наша селищна рада написано, що старости складають присягу на першому засіданні виконавчого комітету, членами якого старости є за посадою. Чи правильно це? Знаю, що у сусідніх громадах старости складали присягу в приміщенні ради на пленарному засіданні. Роз'ясніть будь ласка, як має бути правильно з точки зору чинного законодавства? 

Ні, неправильно. Чому неправильно, обгрунтую у фаховій статті, над якою завершую працювати.

Слідкуйте за розміщенням публікацій у розділі ФАХОВІ СТАТТІ.

  • Дякую за змістовну статтю про правову природу складення старостою присяги. Відверто кажучи, дізнався для себе дещо нового. Як ви дивитеся на те, щоб підготувати статтю, як має бути врегульовано підстави для звільнення старости з посади? Законі про місцеве самоврядування це питання зовсім не врегульовує, а як бути нам старостам на місцях, коли ти не знаєш, за що тебе завтра можуть звільнити. Сподіваюся на розуміння.

    • Адміністратор 23.06.2021 - 13:22

      Про необхідність унормування підстав для звільнення старости з посади я неодноразово наголошував у своїх публікаціях тут на сайті та інших Інтернет-ресурсах у той час, коли законопроєкт №4535 готувався до різних читань. Втім, як ми знаємо, статтю 79-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" скасували, а взамін у контексті зміненого статусу старости нічого не додалось. Низка територіальних громад, не чекаючи появи на законодавчому рівні переліку підстав для звільнення з посади старости, затвердженого рішенням відповідної ради, наважилася визначити такий перелік у положеннях про старосту. Наскільки це узгоджується із деякими самоврядними законами, питання є дискусійним. Хоча проведення аналізу якоїсь частини наявних на сайтах територіальних громад положень про старост не завадило б зрозуміти логіку такого підходу в унормуванні підстав для звільнення старости. Сподіваюся, що у невіддаленій перспективі буде проведено відповідний аналіз, а отримані результати будуть розміщені тут на сайті.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.