Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У своїй фаховій статті про нотаріальні послуги старост Ви пропонуєте внести зміни. А можна отримати більш ширшу відповідь щодо розширення так званої географії нотаріальних послуг? Якщо я правильно зрозумів, то у майбутньому староста зможе надавати нотаріальні послуги окрім жителям свого старостинського округу й іншим особам. Вірно? 

Дякую за запитання. Сподіваюся, що для розуміння логіки необхідності внесення у статтю 9 Закону України "Про нотаріат" достатньо буде тієї тези, що на законодавчому рівні має бути закріплено принцип екстериторіальності для надання нотаріальних послуг не лише нотаріусами (державними та приватними), але й уповноваженими посадовими особами місцевого самоврядування, у т.ч. й старостами. Якщо це станеться, тоді можна буде звертатися до будь-якого уповноваженого старости на вчинення нотаріальних дій за наданням відповідних нотаріальних послуг, незалежно від його та свого місцезнаходження. Вважаю, це бути ще одним кроком збоку держави, який максимально наблизить нотаріальні послуги до їх отримувачів та зробить їх ще більш доступними та зручними.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.