Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

У законі Про місцеве самоврядування сказано, що "вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх відання, реєстрація актів цивільного стану (за винятком виконавчих органів міських (крім міст обласного значення) рад)" є делегованим повноваження виконавчих органів ради (підпункт 5 пункту "б" частини першої статті 38). Проте, замість рішення виконкому про уповноваження старост на вчинення нотаріальних дій, сільська рада у положенні про старосту написала, що старости "вчиняють нотаріальні дії та здійснюють реєстрацію актів цивільного стану відповідно до вимог закону". Чи не вийшла сільська рада за межі своєї компетенції, коли старостам додала виконання повноваження, що належить до віддання виконкому? Чи після затвердження радою положення про старосту виконком має все ж таки прийняти своє рішення на виконання цього положення і уповноважити старост на вчинення нотаріальних дій від свого імені? Проясніть будь ласка ситуацію навколо цього питання. 

Ви все правильно помітили. Рада не має права від імені виконкому чи замість нього уповноважувати старост на вчинення нотаріальних дій. Це має робити виключно виконком відповідним рішенням. Втім, якщо рада у Положенні про старосту вже передбачила формулювання, яке Ви процитували у своєму запитанні, то логічно було б, щоб виконком керуючись підпунктом 5 пункту "б" частини першої статті 38 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" та Положенням про старосту, затвердженим рішенням ... ради від .... № .... , уповноважив на вчинення нотаріальних дій та реєстрацію актів цивільного стану, а можливо ще й інших дій, що належать до компетенції виконавчих органів ради у разі необхідності.

  • А чи може тоді сільський голова із посиланнями на вже затверджене радою Положення про старосту уповноважити своїм розпорядженням старост громади на вчинення нотаріальних та інших дій?

    • Адміністратор 28.02.2021 - 13:01

      Навіть, якщо у відповідному Положенні про старосту до переліку повноважень старости буде включено вчинення нотаріальних дій, то у сільського голови для видання бажаного розпорядження з цього питання немає жодних повноважень. Уповноважувати старост на здійснення відповідних повноважень чи вчинення відповідних дій може виключно той орган місцевого самоврядування, до компетенції (віддання) якого належать ті чи інші повноваження. Такими органами в системі місцевого самоврядування є сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.