Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

В 2017 році при добровільному об’єднані громад були створені два старостинські округи. По новому законодавству, старостинський округ створюється, якщо в ньому не менш ніж 500 жителів. Чи можна не призначати старосту якщо в старостівському окрузі зареєстровано менш ніж 400 осіб, фактично мешкають приблизно 250 жителів? 

На території громади (окрім адміністративного центру) відповідною радою (сільською, селищною, міською) мають бути утворені старостинські округи, які відповідають параметрам, визначеним законом. Якщо після набуття чинності повторно проголосованого 14.07.2021 р. законопроєкту №4535 у тій чи іншій територіальній громаді старостинські округи не відповідатимуть мінімально допустимій кількості у ньому жителів, то раді потрібно буде вирішити питання про приведення у відповідність старостинських округів вимогам закону, а не про призначення чи непризначення старости у малонаселений старостинський округ, який було утворено ще за часів добровільного об'єднання територіальних громад.

Врешті-решт давайте дочекаємося підписання Президентом України та оприлюднення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні" (законопроєкт №4535) і тоді поговоримо про вимоги до старостинських округів та порядку їх затвердження.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.