Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

В 59 статтю ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" внесені зміни , а саме: "Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради." Як бути, якщо при прийнятті рішення про безоплатну передачу земельної ділянки з 22 депутатів присутні 15 , в одного з депутатів по цьому питанню конфлікт інтересів, 14 депутатів - це меньш ніж дві треті чи ні? 

Так, дійсно Законом № 1423-IX від 28.04.2021 р. статтю 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» було доповнено частиною другою, яка визначила, що « Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.».

Для того, щоб рішення, ухвалюване радою із загальним складом у 22 депутати, було прийняте не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради, потрібно визначити мінімальну кількість таких депутатів шляхом двох арифметичний дій. Спочатку 22 ділимо на три, а те, що отримаємо (7,33), множимо на два. Виходить 14,66.

Це означає, що в описаній ситуації, для того, щоб рішення було прийняте не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради у кількості 22 депутати, потрібно, щоб за відповідне рішення проголосувало щонайменше 15 депутатів.

Із логікою відповідних розрахунків можна ознайомитися на прикладі одного із рішень Ради суддів України за цим посиланням: http://rsu.gov.ua/uploads/article/risenna-rsuno10-vid-07022018-pro-1b903eec4c.pdf


  • Може селищний голова проголосувати, чи тільки 15 депутатів?

    • Адміністратор 20.07.2021 - 16:01

      15 депутатських голосів, а якщо селищний голова голосував, тоді 16 голосів "за" (див. речення друге частини 2 статті 59 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.